nergizcankul 8 Takipçi | 6 Takip
Kategorilerim
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Diğer İçeriklerim (245)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (8)

BUYUME SAKIN KUCUK KIZ

2008-06-29 00:21:00

 

 

BUYUME SAKIN KUCUK KIZ

 

Küçük kağıtlardan,renkli kalemlerden,bir tebessümden,daha dün açmamış bir kır çiçeğinden mutlu olmayı başardın;ama,hayatı ciddiye almamayı başaramadın.

 

Kendin gibi yaşamayı başarabileceğin bir şato yarattın içinde,ancak sızmaları engellemeyi başaramadın yine de.Kendi şatonun mutsuzluk kulelerinde intihar deneyip durdun be küçük kız.

 

Adını koyamadığın mutluluğa giden yollarda kayboldun.Hayat denen balta girmemiş ormanın karanlık labirentlerinde bulamadın kendini.Yalancı rüzgarlar konuk oldu dallarına daha çok.

 

Çocuk oldun üzdüler,büyüdün kaldıramayacağın kadar ağır sorumluluklar yükledin kendine,hata yaptığındaysa affetmediler seni.

 

Boşverdin kendine biraz da,büyük hayallerin peşinde harcadın bir daha geri gelmeyecek anları.

Hiçbir zaman olmayacak olanı,insanların seni anlamasını beklerken,muhteşem bir hata daha yaptın ve kırıldın,üzüldün,ağladın.

 

Severken yürekli sevdin.Ancak ak kağıt üstünden kayıp gitti yazdığın aşk şiirlerin ne yazık ki.Yanlış,korkak yüreklerde yer aradın sevgine.

 

Uzun sürerdi yolculukların ve dönüşlerinde her dem taze olurdu insan sıcaklıkları ile yoğrulmuş küçük öykülerin.

 

Seni sen olduğun için seven ne kadar da az insan varmış çevrende.Belki de nedeni buydu,dostlarının sayısının bir elinin parmaklarını bile geçmeyişi.

 

Kitap okumayan,şiir sevmeyen,sokaklarında kimsesiz kedilere tekme atan insanların yaşadığı bir ülkede,anlayamadın kafayı yememek için,insanın bir tahtasının eksik olmasının gerekliliğini.

 

Ne kötülük tohumlarının gizini çözebildin, ne de çiçeklerin bile zehirli olabileceği geldi aklına.Uzatılan her eli sıcak sanmaktan alamadın kendini.

 

Sahte gülüşlere yer yoktu hayatında,şaha kalkmış sevinçlerinin hemen yanında,yakıcı bir hüzün de bulunurdu duru bakışlarında.

 

Berbat bir acemi,su katılmamış bir amatör olarak atıldın kavgalarına.Nedeni buydu belki de,yolunun düştüğü her cephede aldığın yenilgilerin.

 

Planın hiç yapılmamış kaçışlardı aslın küçük kız,kanayan kentlerin birinden diğerine yaptığın yolculukların.Yoksa sen de,aynı andan her yere yağmaya kalkan şaşkın bulutlar gibi miydin sevgili küçük kız?

 

Ne yaparsan yap;ama,büyüme kalkma sakın küçük kız.

 

Büyürsen,şaşkın,hesapsız,acemi,özgürlüğe bile bağlanmaktan korkan bir gezegenini daha kaybedecek dünya.

(alintidir?)

 

 

 

 


 


 

  

  

 

 

 

0
0
0
Yorum Yaz